Pszczyna - parking. Gdzie zaparkować w Pszczynie?

Korona Gór Polski parkingi

Pszczyna parkingów ma wiele, choć weekendy pokazują, że wciąż za mało. Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych z nich, które usytuowane są niedaleko największych atrakcji, w tym Zamku w Pszczynie.

Parkingi w Pszczynie - lista

Korona Gór Polski parkingi

Gdzie zaparkować w Pszczynie? Możliwości jest całkiem sporo.

  • ul. Żorska – Od lipca 2023 duży, dotychczas bezpłatny parking w Pszczynie przy ul. Żorskiej (niedaleko Zamku i Zagrody Żubrów) będzie płatny 3 zł za godzinę. Opłata dotyczy tylko weekendów. 
  • ul. Wojska Polskiego jest kawałek dalej, prowadzi bezpośredni do rynku. Znajdziecie tam kilkadziesiąt płatnych miejsc postojowych (również dla autobusów). Opłata pobierana jest od poniedziałku do piątku. Jest najbliżej zamku.
  • ul. Chrobrego i ul. Dworcowa – obszerny parking w Pszczynie prowadzący bezpośrednio do rynku.  Wygodny dla podróżujących drogą krajową nr 1 (w weekendy bezpłatny).
  • PKP – Kilka lat temu, przy dworcu kolejowym powstało Centrum Przesiadkowe. Znajduje się tam bezpłatny parking w Pszczynie, mieszczący ponad 100 samochodów.
  • Parking nad Pszczynką niewielki, za to w dobrej lokalizacji. Znajduje się nieopodal rynku i parku, a także tuż przy Stajniach Książęcych. Dojazd od strony dk 1 (bezpłatny weekendowo).
  • ul. Bielska, przy Kościele Podwyższenia Krzyża Św. bezpłatny parking na ponad 100 samochodów, znajdujący się ok. 1,5 km od głównych atrakcji Pszczyny.
Pszczyna parking

Nie zapomnij!

Co ważne, przedstawiona lista to oczywiście nie wszystkie miejsca do pozostawienia wehikułu. Na pobocznych uliczkach dojazdowych do rynku w Pszczynie także można zaparkować, jednak zdecydowanie to odradzamy. Dlaczego? Głównie ze względu na niewielką ilość miejsc, ale przede wszystkim z powodu bardzo ciasnych przejazdów. Każdy z nas miał zapewne do czynienia z mistrzami kierownicy i wiemy, czym może się to skończyć. 

Uwaga!!! 
Absolutnie nie wjeżdżajcie samochodem na rynek w Pszczynie, chyba że macie pozwolenie. Taka przejażdżka może kosztować nawet kilkaset złotych (Straż Miejska nie śpi – tak nam się przynajmniej wydaje).

Pszczyna parking

Jeśli po wielu trudach w końcu udało się znaleźć dogodny parking, to najwyższy czas na pszczyńskie atrakcje, których pełną listę znajdziecie tu: https://zciastemwplecaku.pl/pszczyna-atrakcje-przewodnik/. Warto także zajrzeć do Goczałkowic – Zdroju, malowniczej wsi leżącej 5 km dalej. Przewodnik po tamtejszych atrakcjach, również dostępny jest na naszej stronie: https://zciastemwplecaku.pl/goczalkowice-zdroj-atrakcje-uzdrowisko-ogrody-przewodnik/

Zachęcamy do oceny i komentowania naszego artykułu.
To nieoceniona pomoc w tworzeniu nowych treści.  🙂

4.8/5 - 28 głosów --> OCEŃ WPIS
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments