Podróże małe i duże - dla każdego coś... wyjątkowego

ARTYKUŁ SPONSOROWANY:

Podróżowanie – słowo mające tak wiele definicji, że każdy rozumie je inaczej. Dla nas oznacza przede wszystkim szansę na poznanie czegoś nowego i wyrwanie się z ram codzienności. Niezależnie od powodu i celu wojaży – po prostu warto!

Pola słoneczników - podróże po Europie (Węgry)

Nie cel, a droga do niego

Nie jesteśmy zawodowymi podróżnikami, a bloga prowadzimy głównie z pasji i nieskrywanej chęci odkrycia nieznanych dotąd miejsc. Planowanie kolejnych przygód odbywa się jednak wciąż na tym samym mianowniku – codziennych obowiązkach. Póki co, do pracy nikt za nas nie pójdzie, a skarbonka, którą co roku zakładamy z myślą o kolejnych wakacjach, nie jest niestety z gumy.

Niezobowiązująco zapytałem niedawno rodziców, czy może wiedzą coś o jakimś spadku od ciotki z Ameryki. I tu zaskoczenie – ciotka rzeczywiście kiedyś była, ale o krewnych w Polsce niestety zapomniała. Pytałem też naszego czterolatka, czy zechciałby tacie i mamie zasponsorować krótki wyjazd do Australii – nie był zainteresowany. 

To nic. Na brak sponsorów też znajdzie się lekarstwo. Wystarczy tylko dobrze poszukać.

rankomat.pl

Łap okazje! Tak szybko odchodzą

Parafrazując klasyka: każdy dzisiaj wygrać może, jeśli szczęściu dopomoże. I nie chodzi o grę w totka czy w karty. Pisząc o wygranej mamy na myśli dorwanie pojawiających się okazji. Oto kilka z nich.

Czasem potrzeba tylko trochę szczęścia, pod warunkiem oczywiście, że próbujesz. W sieci znajduje się niezliczona ilość serwisów na bieżąco publikujących gorące oferty. Do bardziej popularnych należą z pewnością mlecznepodroze.pl, fly4free.pl czy rankomat.pl.
wymiary bagażu podręcznego na rankomat.pl

A co powiecie na citybreak? Szczególnie w zimie nie brakuje ciekawych propozycji i w zasadzie nie ma w tym nic dziwnego. Szwendanie się po ulicach miast w niskich temperaturach dla niektórych może być prawdziwą herezją. Skoro jednak nawet Monika mogła przyzwyczaić się do styczniowego chłodu Sztokholmu, a potem wilgoci marcowego Londynu, to oznacza jedno: wszystko jest możliwe. 

O tym, gdzie jeszcze wybrać się w tym szarym, zimowym czasie przeczytacie na https://rankomat.pl/turystyka/gdzie-jechac-na-wakacje-w-marcu.

wymiary bagażu podręcznego na rankomat.pl

Z bagażem czy bez?

No właśnie, podstawowe pytanie: lecieć tylko z bagażem podręcznym, czy może dobrać sobie rejestrowany? Oczywiście wiele zależy od długości wyjazdu, kosztów i … składu ekipy ekspedycyjnej. 🙂 Nie jest tajemnicą, że im bardziej kobiecy zespół, tym szanse na niewykupienie dodatkowego bagażu znacznie maleją. Panie – wybaczcie 🙂 

To jak reprezentacja Polski w piłce nożnej bez Lewego. Niby nadzieje na zwycięstwo są, ale mimo wszystko niewielkie (ostatnio i z nim mamy ciężko). 

 

z ciastem w plecaku

Przewoźnicy lotniczy wciąż kombinują z wielkością bagażu, przez co plecaki, które dotąd pasowały, teraz są za duże. Aby uniknąć zaskoczenia i nie mieć miny jak ja kiedyś na studiach, gdy nie znałem odpowiedzi na zadane mi pytanie, warto sprawdzić przed wylotem aktualne wytyczne. Oprócz strony internetowej przewoźnika, obowiązujące wymiary bagażu podręcznego znajdziecie także na rankomat.pl

wymiary bagażu podręcznego na rankomat.pl

W drogę

Podróżowanie wchodzi w krew. Jeśli złapiecie bakcyla, tak jak kilka lat temu Monika, która na zawsze przekonała się do gór, choć wcześniej widziała je tylko na tapetach Windowsa, nie będziecie chcieli przestać. 

Kto wie, może już niedługo spotkamy się na szlaku jednego ze szczytów Korony Gór Polski, na pokładzie samolotu lecącego do kolejnej stolicy europejskiej lub po prostu na kawie i cieście w pszczyńskiej kawiarni. 

Do zobaczenia. )

Pomnik Freddiego w Montreux - Szwajcaria
5/5 - 2 głosów --> OCEŃ WPIS
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments
Mirosława

Super artykuł. Już chce się gdzieś jechać

Gość

To ja na dobry początek poproszę ten zwrot 500 euro 😉